Zaznacz stronę

Równy i soczysty „zielony dywan” ze sztucznej trawy z rolki cieszy oczy i prezentuje się niezwykle estetycznie. Przede wszystkim jednak jest nadzwyczaj praktyczny. Nie tylko daje natychmiastowy efekt, ale wygląda jak naturalna trawa, jest miękki, trwały, odporny na zmienne warunki atmosferyczne i nie uczula. Dlatego właśnie sztuczna trawa z rolki znajduje się na boiskach, tarasach, jak i w ogrodach czy parkach. Jakie jeszcze zalety ma to rozwiązanie i jak wybrać najlepszy produkt?

Sztuczna trawa z rolki – gdzie ją możesz wykorzystać? 

Sztuczna trawa z rolki jest najczęściej zakładana na boiskach, orlikach i w ogrodach. Nic dziwnego, nie tylko można ją użytkować praktycznie od razu, ale jest też bardzo odporna na uszkodzenia. Trawę tego typu spotkasz również na eventach i imprezach, gdzie aranżacja otoczenia ma duże znaczenie. Coraz więcej osób decyduje się na nią na wybiegach dla koni, w parkach miejskich, a także na placach zabaw i innych strefach dla dzieci.

Nie da się jednak ukryć, że sztuczna trawa z rolki bywa też wykorzystywana wewnątrz pomieszczeń. Zachwyca swoim perfekcyjnym wykonaniem w salonach, gabinetach i pokojach dziecięcych. Chociaż częściej w budynkach spotkasz sztuczną trawę w formie puzzli, ta z rolki też może być uzupełnieniem designu dla każdego, kto marzy o soczystym zielonym dywanie.

Sztuczna trawa z rolki

Jakie zalety ma sztuczna trawa z rolki? 

Równa, gęsta i zielona trawa przez cały rok? Jest to możliwe – z wykorzystaniem sztucznej rolki. Produkt tego typu nie przysparza problemów podczas montażu, sprawdzi się na każdej powierzchni i cieszy oczy intensywnością i nasyceniem koloru. Ponadto sztuczna trawa z rolki jest uderzająco podobna do naturalnej, a nawet wygląda identycznie.

Co istotne, użytkowanie sztucznej trawy jest możliwe praktycznie od razu, gdzie na trawnik z siewu musisz czekać nawet 3-4 miesiące przy nieporównywalnie większym nakładzie pracy. Sztuczna wersja nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji, przycinania, koszenia i angażującego podlewania. Jej inne zalety to:

  • odporność na zmienne warunki atmosferyczne – w tym śnieg, deszcz i promieniowanie UV,
  • niewrażliwość na uszkodzenia,
  • amortyzowanie upadków, co jest ważne podczas gry lub zabaw,
  • niezwykła miękkość i jednostajne zagęszczenie,
  • trawnik jest bujny i dojrzały od razu,
  • sztuczna trawa z rolki nie uczula i jest bezpieczna dla alergików, 
  • produkt nie farbuje i nie odkształca się.

Nie musisz się martwić chwastami i grzybami, a możliwość docinania sztucznej trawy gwarantuje dopasowanie do każdej powierzchni. Dobrej jakości, jest także ekologiczna – Rekoplast Kompozyt oferuje sztuczną trawę z rolki z granulatu gumowego pochodzącego z recyklingu opon samochodowych. Wybierając taką wersję dbasz o siebie, bliskich i środowisko. 

REKOGRASS o wzmocnionym podłożu to rozwiązanie dla każdego – szczególnie dla niecierpliwych, którzy pragną natychmiastowego efektu. Poza tym niezwykle cenna jest na tych obszarach, gdzie siew naturalnego trawnika bywa niemożliwy. Zastosowanie znajduje więc też w miejscach wilgotnych, zacienionych lub nazbyt nasłonecznionych.

Sztuczna trawa z rolki

Jaką sztuczną trawę z rolki wybrać? 

Rekoplast oferuje odmiany mini i max sztucznej trawy z rolki, dzięki czemu każdy dopasuje ją do swoich potrzeb. Ta pierwsza ma wymiary 0,60 x 1,2m i występuje na podłożu płaskim oraz 3D. Max zaś ma 1,20 x 5m / 6m2 i także jest sprzedawana na dwóch typach podłoża. 

Przy zamawianiu wersji rolowanej warto pamiętać, że produkt można bez przeszkód docinać. Większość osób się decyduje na zakup nieco większej ilości rolek, tak jak w przypadku układania parkietu czy kafli podłogowych, by przyjąć małą rezerwę. Sztuczna trawa jest dostępna w przyjaznych cenach, warto więc się skontaktować z producentem, by poznać dokładną wycenę i dobrać trawę zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem.